Marta Czeladzka

radczyni prawna

+48 537 101 359

O mnie

Specjalizuje się w obszarze ochrony praw własności intelektualnej, w szczególności praw autorskich, zagadnieniach nieuczciwej konkurencji i know-how, oraz w obsłudze projektów IT, w tym dotyczących wdrożeń i usług utrzymania systemów informatycznych oraz licencjonowania oprogramowania komputerowego, a także przedsięwzięć e-commerce.

Uczestniczyła w licznych procesach wdrożeniowych i audytowych z zakresu ochrony przetwarzania danych osobowych. Doradza przedsiębiorcom w sporach sądowych. Rozwija działalność kancelarii w Katowicach oraz wspiera rozwój praktyki Italian desk.

Doradza od 2007 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała w wiodących polskich kancelariach prawniczych oraz w jednej z polskich organizacji zbiorowego zarządzania prawami autorskimi, współpracując z organizacjami tego typu z innych krajów zrzeszonymi w międzynarodowej federacji.

Zapewniała wsparcie prawne również włoskim przedsiębiorcom podejmującym działalność gospodarczą w Polsce. Absolwentka studiów doktoranckich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów LL.M w zakresie prawa porównawczego, europejskiego i międzynarodowego w Europejskim Instytucie Uniwersyteckim we Florencji.

Ukończyła także Centrum Prawa Angielskiego i Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego i University of Cambridge oraz Centrum Prawa Włoskiego i Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego i Dipartimento Seminario Giuridico Università degli Studi di Catania. Autorka publikacji z zakresu prawa autorskiego.

Doradza w języku angielskim oraz włoskim.

Po pracy

Jest italofilem i w wolnych chwilach pogłębia swoją wiedzę na temat wszystkiego, co włoskie. Planuje i realizuje nowe podróże (nie tylko do Włoch). Ponadto czyta kryminały i wszelkie inne książki ze śledczymi w tle.

Moje artykuły i publikacje

Kary za przetwarzanie danych bez podstawy prawnej

Artykuły

Więcej
Kary za przetwarzanie danych bez podstawy prawnej
Więcej

Pozostali eksperci

));?>

Natalia Wojciechowska-Chałupińska

radczyni prawna

Więcej

Grzegorz Leśniewski

partner, adwokat

Więcej

Mateusz Borkiewicz

partner, adwokat

Więcej

Jacek Cieśliński

Radca prawny

Więcej

Urszula Ilnicka-Karaban

radczyni prawna

Więcej

Paweł Kempa-Dymiński

Radca prawny

Więcej

Marta Maliszewska

adwokatka

Więcej

Jakub Pacan

doradca podatkowy

Więcej

Kontakt

Leśniewski Borkiewicz & Partners S.K.A.
Podwale 83/11, 50-414 Wrocław

Hej, Userze
czy jesteś już w newsletterze?

Zobacz jak przetwarzamy Twoje dane osobowe tutaj