Ewa Knapińska

Radczyni prawna

+48 531 201 991

O mnie

Wspiera podmioty z branży technologicznej oraz e-commerce w obszarach takich jak prawo kontraktowe, ochrona danych osobowych, świadczenie usług drogą elektroniczną, prawo konsumenckie, a także własność intelektualna.

Brała udział we wdrożeniach przepisów o ochronie danych osobowych oraz audytach zgodności z tymi przepisami. Przygotowywała regulaminy sklepów internetowych, innych platform internetowych oraz aplikacji mobilnych. Wspierała procesy uruchomienia i funkcjonowania aplikacji mobilnych i platform internetowych (w tym świadczących usługi w modelu SaaS).

Doradzała w kwestiach związanych z prowadzeniem działań promocyjnych i marketingowych (konkursy, promocje, programy lojalnościowe). Wspierała procesy wyboru narzędzi marketingowych oraz współpracy z agencjami marketingowymi oraz twórcami. Posiada również doświadczenie we wdrożeniach regulacji o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML).

Była zaangażowana w doradztwo prawne na rzecz m.in. liderów branży e-commerce w Polsce, software house’ów oraz wiodącej na rynku polskim grupy kapitałowej z branży hurtowej dystrybucji produktów FMCG.

Absolwentka prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła także studia podyplomowe na kierunku Inspektor Ochrony Danych Osobowych na Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach (dawniej GWSH) oraz Szkołę Praw Własności Intelektualnej organizowaną przez Centrum Praw Własności Intelektualnej im. H. Grocjusza w Krakowie.

LOB/Obsługiwane branże: e-commerce, aplikacje webowe oraz mobilne, IT, software house, cloud computing (SaaS), IoT, marketing, dobra konsumpcyjne, handel detaliczny, budownictwo i nieruchomości, automatyka, bankowość i finanse.

Doradza również w języku angielskim.

Po pracy

Jest rowerowym freakiem, zawyżając średnią liczbę rowerów przypadającą na jedną osobę w Polsce 😉 Uwielbia góry, weekendowe podróże po ukochanym Dolnym Śląsku oraz wyjazdy w bardziej odległe zakątki.

Pozostali eksperci

));?>

Marta Żukowska

Radczyni prawna

Więcej

Grzegorz Leśniewski

partner, adwokat

Więcej

Mateusz Borkiewicz

partner, adwokat

Więcej

Wojciech Kostka

partner, adwokat

Więcej

Jacek Cieśliński

Radca prawny

Więcej

Marta Czeladzka

radca prawny

Więcej

Marek Czwojdziński

Aplikant radcowski

Więcej

Paweł Kempa-Dymiński

Radca prawny

Więcej

dr Wojciech Lamik

RADCA PRAWNY

Więcej

Marta Maliszewska

adwokat

Więcej

Jakub Pacan

doradca podatkowy

Więcej

Monika Skaba-Szklarska

RADCZYNI PRAWNA

Więcej

Natalia Wojciechowska-Chałupińska

radczyni prawna

Więcej

Anna Żmidzińska

Radczyni prawna

Więcej

Kontakt

Masz pytania? zobacz telefon+48 663 683 888
zobacz e-mail

Biuro w Warszawie

03-737 Warszawa

(Centrum Praskie Koneser – Spaces)

pl. Konesera 12 lok. 119

google maps

Biuro we Wrocławiu

53-659 Wrocław

(Quorum D)

Gen. Władysława Sikorskiego 26

google maps

Hej, Userze
czy jesteś już w newsletterze?

    Zobacz jak przetwarzamy Twoje dane osobowe tutaj