IP BOX

Usługi

O usłudze

IP BOX to ulga podatkowa zarówno w PIT, jak i CIT dla przedsiębiorców, którzy uzyskują dochody z tworzonych przez siebie praw własności intelektualnej (np. ze sprzedaży autorskiego prawa do programu komputerowego lub z udzielanej licencji).  

Pozwala na obniżenie opodatkowania części dochodów do 5%, co daje odczuwalną różnicę – po prostu się opłaca. Korzystanie z IP BOX jest obecnie bardzo popularne wśród przedstawicieli branży IT – zarówno spółek, jak i osób fizycznych prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze, w tym software developerów, grafików, project managerów i wielu innych. 

Skonsultuj się z nami, aby dowiedzieć się, czy Twoja firma kwalifikuje się do skorzystania z IP BOX. Jeśli tak, pomożemy Ci w złożeniu wniosku o  indywidualną interpretację podatkową — z naszym profesjonalnym wsparciem zyskasz większe szanse na jego pozytywne rozpatrzenie, a następnie prawidłowe wdrożenie i rozliczanie ulgi.

W czym pomagamy?

  • Weryfikacja uprawnień do ulgi – sprawdzamy zasadność ubiegania się o preferencyjne opodatkowanie. Analizujemy podpisane przez Ciebie umowy z kontrahentami. 
  • Sporządzenie wniosku o interpretację podatkową – przygotowujemy i składamy wnioski dotyczące lat ubiegłych i kolejnych. Reprezentujemy klientów przed fiskusem. 
  • Wsparcie w rozliczeniach – współpracujemy z biurem rachunkowym, które rozlicza IP BOX. Pomagamy przy zeznaniach podatkowych.

Potrzebujesz pomocy?

Natalia Wojciechowska-Chałupińska

radczyni prawna

+48 537 114 179 Kontakt

Kontakt

Leśniewski Borkiewicz & Partners S.K.A.
Podwale 83/11, 50-414 Wrocław

Masz pytania? zobacz telefon+48 663 683 888
zobacz e-mail

Hej, Userze
czy jesteś już w newsletterze?

    Zobacz jak przetwarzamy Twoje dane osobowe tutaj