Anika Wojtasik
oczekuje na wpis na listę radców prawnych

Absolwentka studiów magisterskich prawa oraz studiów licencjackich ekonomii na Uniwersytecie Wrocławskim.

Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Doktorantka w Zakładzie Prawa Gospodarczego i Handlowego na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie prowadzi zajęcia z prawa handlowego oraz prawa ochrony konsumentów.

Podczas studiów w ramach programu LLP Erasmus Studia miała również możliwość studiować na Uniwersytecie w Salzburgu w Austrii. Ponadto, ukończyła Szkołę Prawa Niemieckiego działająca na Wydziale Prawa Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego we współpracy z Wydziałem Prawa Uniwersytetu Humboldta oraz Niemiecko-Polskim Stowarzyszeniem Prawników w Berlinie.

Jej zainteresowania zawodowe skupiają się głównie wokół szeroko pojętego prawa handlowego, prawa ochrony danych osobowych oraz prawa nowych technologii.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w renomowanych kancelariach we Wrocławiu oraz w dziale prawnym spółki będącej liderem w branży kontroli jakości. Posługuje się biegle językiem angielskim i językiem niemieckim, w tym językiem prawniczym.

Linkedin icon